Bockadubbeln 2011 söndagsö 2011-08-14 16:04
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011

 
H80 (5)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
14Sven Andersson30OK Stigen39:18
26Ingemar Lindström30Jönköpings OK43:09
35Gösta Lindblom28Ölmstads IS45:22
42Nils Rågstedt30IS Kullen52:38
53Rune Lindgren31IK Hakarpspojkarna57:22
 
 
 
H75 (9)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
110Sven-Erik Lund34Anderstorps OK44:23
2344Johan Jansson34Växjö OK44:48
37Allan Håkansson33SOK Viljan44:59
413Lars-Erik Malmqvist32Växjö OK45:11
59Ragnar Collryd35Bredaryds SOK46:05
68Gillis Alm34Växjö OK48:46
712Erland Olsson35Dalsjöfors GOIF56:44
811Stig Fransson35OK Stigen1:11:02
 
14Carleric Thiger34Linköpings AIKej start
 
 
 
H70 (24)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
131Sivert Axelsson37Kalmar OK36:55
220Roland Karlsson38Ronneby OK38:56
318Stig Karlsson41Lessebo OK39:24
433Rune Ahlander38Jönköpings OK41:06
517Hagbert Persson41Växjö OK41:16
638Sven Olof Fransson39OK Stigen41:22
737Bernt Johansson38OK Gisle43:18
816Bengt Olsson41Markbygdens OK43:23
932Börje Johansson37FK Finn43:34
1034Kurt Rydin38OK Tranan44:13
1126Lars-Göran Björnlinger38IK Vista45:18
1236Per Larsson36Jönköpings OK45:38
1324Sören Bråhn38Jönköpings OK46:02
1435Torgny Jonsson41Växjö AIS46:10
1529Alf Olsson41Forserums SOK46:57
1625Göran Karlsson38OK Bävern47:31
1728Mats Birgersson37Forserums SOK51:22
1827Lennart Kammenhed37Jönköpings OK53:30
1923Allan Sunnergren40Hjärnarps GH OL54:51
2021Göran Thour40Värend GN OL57:17
2122Bo Carlström41Jönköpings OK59:31
2219Nils-Åke Nilsson40Härlövs IF59:42
2330John-Erik Eriksson39Jönköpings OK1:18:38
 
15Göran Persson41FK FinnFelst.
 
 
 
H65 (21)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
146Henrik Bergman42OK Tranan34:54
258Roland Nilsson46SOK Viljan37:18
350Göran Karlsson46SOK Aneby37:53
454Stellan Ahnström45Forserums SOK38:14
545Roland Sandahl44Annebergs GIF38:26
6345Ingemar Johansson46Växjö OK38:49
756Tommy Olsson46OK Dacke39:11
853Göran Svensson45FK Finn44:25
957Jan-Ove Hedstig43Växjö OK47:37
1052Jan Hansson45Lunds OK47:41
1140Krister Sandblad42Växjö OK47:58
1242Arne Karlsson44Värend GN OL48:11
1341Arne Svensson43OK Njudung48:57
1443Jan Påhlstorp46Emmaboda Verda OK49:16
1544Nils-Gustav Blomqvist42Annebergs GIF51:18
1651Göran Jansson44Gränna-Bygdens OK57:01
1739John-Erik Bergstrand42Värend GN OL57:04
1849Toivo Voudinmäki43Mullsjö SOK57:28
 
47Tommy Persson45Växjö OKFelst.
48Gunnar Andersson44IK Vistaej start
55Björn Linnersjö42OK Orionej start
 
 
 
H60 (19)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
166Stig Gustafsson51Bredaryds SOK34:11
270Kent Kardell50Ljungskile FK38:50
362Krister Nilsson49Växjö OK40:11
469Stig Johansson48Bredaryds SOK41:58
573Göran Dehlin49Annebergs GIF42:06
664Björn Palm51Lessebo OK42:16
776Klas Björk50IK Hakarpspojkarna43:36
875Bo Turesson47OK Bävern46:16
977Kjell Martinsson49OK Tranan46:30
1067Hans Lingfors49IF Hallby SOK47:00
1160Jörgen Fransson47Emmaboda Verda OK47:10
1271Bengt Elmersson50Värend GN OL47:20
1374Roger Bergvik51Växjö OK48:42
1468Ingvar Johnsson48Värend GN OL53:22
1561Staffan Dittmer48IK Hakarpspojkarna53:53
1672Bengt Ståhl47Hjärnarps GH OL56:18
1759Lennart Barkestam49IK Hakarpspojkarna59:14
 
63Ronny Hjalmarsson47Emmaboda Verda OKFelst.
65Göran Larsson48OK KompassenFelst.
 
 
 
H55 (24)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1100Ulf Palmér56Ulricehamns OK36:30
280Per Lindgren54IK Hakarpspojkarna40:16
384Jan-Olof Eriksson55Annebergs GIF42:49
493Björn Pettersson53Ulricehamns OK42:50
596Svante Bjurgren56IK Hakarpspojkarna42:54
698Thor-Björn Lund55IK Vista46:21
787Stefan Håmås52IK Hakarpspojkarna47:00
897Lennart Larsson55Jönköpings OK47:48
992Carl-Johan Roubert54FK Finn49:28
1085Jan Karlsson52OK Virdarna50:42
1183Arne Andersson54OK Torfinn52:46
1291Lars Eklund56Växjö OK52:52
1389Per Nilsson55Stigmännen Karlshamns OK53:10
1481Uno Åkesson52Nässjö OK54:47
1588Hans Trofast52Tenhults SOK58:15
1695Kennet Sandström54OK Stigen58:38
1786Rolf Ohrlander54OK Pan-Kristianstad1:00:38
18342Hasse Adolfsson52OK Gisle1:03:02
 
90Peter Elovsson54Nässjö OKFelst.
99Rainer Scholz52IK VistaFelst.
78Lenn Aronsson55Linköpings OKej start
79Kjell Nero54Nässjö OKej start
82Allan Arnesson53Jönköpings OKej start
94Göran Carnander53IK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
H50 (17)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1107Lars-Gunnar Nilsson59Eksjö SOK40:49
2112Thomas Svensson57Motala AIF OL40:55
3106Peter Valtersson61Anderstorps OK43:02
4115Arto Blomdahl60IK Hakarpspojkarna45:44
5102Tommy Ljungdahl60IK Hakarpspojkarna46:38
6101Håkan Sandstedt60Eksjö SOK47:03
7105Harald Magnusson59OK Bävern47:13
8103Lars Runesson58OK Vivill47:56
9109Christer Fransson57Motala AIF OL48:17
10350Arne Klintberg58Eksjö SOK49:02
11334Egon Gustavsson61OK Bävern49:13
12110Jan Karlsson59Växjö OK50:26
13108Mats Arnesson58Nybro OK55:32
14113Rune Thuresson58OK Bävern59:24
15104Dag Svensson58Hylte OK1:02:56
16114Bengt Schmeling59OK Roxen1:14:29
 
111Tommy Eriksson58GOIF Tjalveej start
 
 
 
H45 (22)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1121Joel Rydström65FK Finn42:40
2127Bengt Andersson62IK Hakarpspojkarna44:10
3123Michael Björnlinger63IK Vista48:09
4130Stefan Olofsson62OK Gisle48:19
5340Peter Andersson62Ulricehamns OK48:31
5132Bengt Hesslekrans62OK Njudung48:31
7116Mats Andersson64OK Orion48:34
8126Kent Larsson64Nässjö OK51:39
9128Ola Allvin64IK Hakarpspojkarna51:43
10118Lars-Olof Lundquist63Nybro OK51:53
11348Tomas Tranberg62Markbygdens OK52:33
12125Mikael Hansson62Bredaryds SOK52:52
13124Conny Simonsson63Gränna-Bygdens OK53:43
14129Jan Thuresson65Burseryds IF55:25
15131Anders Kristoffersson65Anderstorps OK55:42
16117Per Johansson66OK Reftele55:45
17120Stefan Spetz65Ulricehamns OK58:16
18134Micael Elmblad65Bredaryds SOK1:09:59
19133Philip Hjellström66Gränna-Bygdens OK1:13:27
20135Pontus Löfström66Jönköpings OK1:20:33
21122Gustaf Torenstam62Emmaboda Verda OK1:40:07
 
119Clas Löfkvist63OK Njudungej start
 
 
 
H40 (19)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1151Ingvar Åkesson67IK Hakarpspojkarna43:13
2150Patrik Rosén67Växjö OK45:20
3153Fredrik Svensson71Jönköpings OK50:28
4139Dennis Persson69Växjö OK51:46
5147Björn Nilsson69Härlövs IF52:32
6146Tommy Ask68Jönköpings OK54:23
7144Per Sigvardson68Bredaryds SOK56:02
8143Anders Pettersson70OK Njudung58:22
9136Erik Helander68OK Roxen58:38
10152Rickard Danielsson69Vimmerby OK58:54
11145Torbjörn Johansson68Bredaryds SOK1:00:24
12138Håkan Karlsson67FK Finn1:01:00
13149Geir Inge Folkestad68Anderstorps OK1:04:33
14137Björn Karlsson69Kexholms SK1:04:36
15148Hans Johansson69OK Reftele1:04:38
16141Mats Johansson67Bredaryds SOK1:11:29
17154Tomas Pettersson71OK Reftele1:12:25
18142Atakilte Beyene71Nässjö OK1:21:19
 
140Magnus Claesson71Jönköpings OKFelst.
 
 
 
H35 (10)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1159Martin Söderberg76OK Skogsfalken49:07
2158Christian Enberg74Linköpings OK56:10
3155Niklas Alvaeus73Jönköpings OK57:00
4156Daniel Olsson74Dalsjöfors GOIF57:53
5160Kristian Nylander73Motala AIF OL59:07
6161Tomas Johansson73Jönköpings OK1:02:03
7157Andreas Niemi74Emmaboda Verda OK1:05:08
8162Ulrik Karlsson75Motala AIF OL1:06:41
9163Jimmy Hägg76FK Friskus-Varberg1:09:19
10331Roger Bolin74FK Finn1:38:57
 
 
 
H21 (22)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1181Erik Martinsson83Linköpings OK56:41
2169Oscar Vångell89Ärla IF1:01:48
3168Fredrik Rosén78Jönköpings OK1:01:54
4176Fredrik Lindgren83IK Hakarpspojkarna1:03:50
5174Håkan Svensson63Bredaryds SOK1:04:09
6183Lars Lundström88IF Hallby SOK1:05:39
7172Mats Erik Malmberg78Vimmerby OK1:08:05
8166Andreas Samuelsson78OK Reftele1:08:23
9347Simon Lennermo85Nässjö OK1:11:02
9177Anton Philipsson93Markaryds FK1:11:02
11179Måns Faxén76Växjö OK1:14:35
12175Klas Friborg68Jönköpings OK1:16:41
13167Mikael Trofast78Jönköpings OK1:20:24
14173Niklas Karlsson82Växjö OK1:20:39
15164Patrik Andersson90Hylte OK1:21:30
16333Erik Stillemark87IF Hallby SOK1:23:58
17180Magnus Fransson77SOK Aneby1:26:48
18165Per Hult81Bredaryds SOK1:27:08
19182Peter Waldenström79Jönköpings OK1:30:22
 
178Anton Persson94Markaryds FKej start
170Björn Andersson67Jönköpings OKej start
171Jon Petersson81IK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
H20 (2)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1185Albin Sigby91IK Vista53:14
2184Gustav Sandstedt94Eksjö SOK55:21
 
 
 
H16 (4)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1188Erik Holmberg95Jönköpings OK45:38
2187Daniel Johansson96Bredaryds SOK53:00
 
186Johan Löfström95Jönköpings OKFelst.
189Markus Nordmark96Nässjö OKej start
 
 
 
H14 (3)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1190Carl Persson98Burseryds IF42:52
2191Henning Bollmark97IF Hallby SOK48:47
 
192Eric Löfkvist98OK Njudungej start
 
 
 
H12 (10)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1199Filip Trofast99Bredaryds SOK20:33
2198Hjalmar Niemi99Emmaboda Verda OK23:26
3200Albin Månsson99Växjö OK25:11
4195Hampus Lindman99Nässjö OK30:19
5335Ludwig Gustavsson99OK Bävern31:15
6194Emil Björnlinger99IK Vista32:32
7197Benjamin Sturek99SOK Viljan34:20
8196Gustav Hjellström99Gränna-Bygdens OK38:11
9337Linus Lundberg01OK Bävern38:30
 
193David Johansson99Bredaryds SOKej start
 
 
 
H10 (5)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1205Axel Elmblad02Bredaryds SOK14:35
2201Anton Gunnarsson02Bredaryds SOK15:48
3204Josef Helander01OK Roxen16:54
4202Edvin Månsson02Växjö OK20:45
5203Erik Granath01IF Hallby SOK23:08
 
 
 
D75 (2)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1206Bernice Antonsson32FK Friskus-Varberg40:46
2207Laila Malmqvist35Växjö OK48:06
 
 
 
D70 (5)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1208Ann-Marie Birgersson41Forserums SOK36:44
2210Ann-Britt Björnlinger40IK Vista37:28
3209Anna-Cajsa Eriksson40Jönköpings OK38:14
4211Britt Axelsson41Kalmar OK58:44
 
212Gudrun Thiger37Linköpings AIKej start
 
 
 
D65 (10)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1219Helen Andertoft42Markaryds FK37:35
2221Kaarina Voudinmäki44Mullsjö SOK39:40
3217Ann-Mari Persson46Växjö OK46:46
4216Ulla Nilsson42SOK Viljan52:14
5215Solbritt Gustafsson45OK Virdarna52:56
6213May-Sofie Olsson45Forserums SOK55:47
7214Karin Claesson43Jönköpings OK1:00:28
8220Eva Bergstrand43Värend GN OL1:03:26
9222Gullevi Svensson45Ronneby OK1:05:32
 
218Gerd Wallin45Jönköpings OKFelst.
 
 
 
D60 (12)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1230Lena Söderberg51OK Skogsfalken39:28
2228Agneta Granström51SOK Aneby40:06
3224Gun-Britt Fransson48Emmaboda Verda OK44:19
4232Lena Barkestam48IK Hakarpspojkarna44:21
5223Ann-Britt Lingfors50IF Hallby SOK44:34
6226Monica Bråhn47Jönköpings OK44:37
7227Åsa Ståhl50Hjärnarps GH OL45:02
8229Monica Påhlstorp47Emmaboda Verda OK50:42
9339Sinikka Kukkohovi49Anderstorps OK54:52
10231Marianne Lindgren48IK Hakarpspojkarna1:01:31
11225Ellbritt Svensson47FK Finn1:04:40
12233Karin Larsson50OK Kompassen1:04:54
 
 
 
D55 (12)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1241Anna-Karin Argus-Johansson54Sol Tranås37:17
2236Susanne Dittmer54IK Hakarpspojkarna38:31
3239Bente Käll56Växjö OK39:31
4242Gun Henriksson53Eksjö SOK41:19
5244Monica Martinsson54OK Tranan44:32
6243Anne Johansson55OK Tranan45:25
7235Inger Gustafsson53OK Gisle47:22
8238Vivianne Lindstam56Sol Tranås47:51
9341Pia Adolfsson54OK Gisle51:18
10240Kristin Johansson52OK Dacke52:11
11234Kerstin Hjalmarsson52Emmaboda Verda OK52:55
12237Liselott Sigby56IK Vista53:06
 
 
 
D50 (11)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1254Lisel Arvidsson61Växjö OK32:01
2255Carina Berger Svensson59Motala AIF OL36:08
3252Eva Eklund61Växjö OK36:46
4247Monica Henriksson59Eksjö SOK41:01
5250Gunilla Sandström58OK Stigen42:39
6249Charlotte Lundquist61Nybro OK44:04
7246Birgitta Nilsson57Stigmännen Karlshamns OK44:29
8248Lena Runesson59OK Vivill46:33
9253Mona Palm57Lessebo OK46:39
10245Ingrid Roos61Motala AIF OL49:48
 
251Karin Helmius61OK Refteleej start
 
 
 
D45 (17)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1258Maritha Henriksson63Eksjö SOK32:46
2269Åsa Wadensjö-Leo65Bredaryds SOK33:58
3257Kristina Johansson64Bredaryds SOK37:06
4260Ingrid Johansson64Laholms IF OK38:20
5259Hillevi Eriksson64IF Hallby SOK38:38
6263Helena Lindman65Nässjö OK38:41
7268Anneli Carlsson66FK Finn40:57
8270Marita Philipsson63Markaryds FK41:35
9332Camilla Eklöf63Annebergs GIF42:00
10261Carina Rosén Eriksson63Annebergs GIF42:13
11256Katarina Westin63Bredaryds SOK43:18
12266Ulrika Wahlström66Tenhults SOK44:38
13264Åsa Flink-Svensson66Nässjö OK46:29
14338Maria Sturesson62Anderstorps OK47:36
15267Ann-Kristin Spetz65Ulricehamns OK50:15
16262Susann Berntsson64OK Reftele56:14
 
265Karin Öhlin65SOK Anebyej start
 
 
 
D40 (9)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1274Gunilla Karlsson68Växjö OK40:38
2275Cecilia Rönnfjärd71OK Skogsfalken41:19
3272Bodil Molin67Boxholm-Mjölby OL42:04
4277Veronica Adolfsson71Anderstorps OK46:15
5273Lena Thuresson67Burseryds IF54:25
6336Jessica Elmersson70OK Bävern57:06
7271Maria Folkestad71Anderstorps OK57:42
8278Maria Holmberg68Jönköpings OK1:01:11
 
276Louise Rundkvist69IK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
D35 (2)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1279Kajsa Niemi75Emmaboda Verda OK52:14
2280Kristina Areskoug Josefsson73Anderstorps OK1:02:02
 
 
 
D21 (12)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1286Hanna Palm72IK Hakarpspojkarna46:46
2349Therese Klintberg90Eksjö SOK47:44
3290Sara Helander81Domnarvets GOIF53:27
4285Jenny Martinsson77OK Tranan54:22
5282Anna-Maria Roubert90Umeå OK57:45
6288Elin Carlsson87IFK Lidingös Skid o OK58:26
7343Beatrice Gustavsson91Eksjö SOK1:00:48
8284Therese Barje79Jönköpings OK1:00:49
9281Lina Sandström89OK Stigen1:01:08
10289Anna Torstensson85Hylte OK1:06:01
11287Evi Jüni84Eksjö SOK1:08:37
12283Emma Faxén80Växjö OK1:16:56
 
 
 
D20 (1)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1291Julia Lundquist92Nybro OK58:00
 
 
 
D18 (6)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1295Moa Enmark94Gävle OK33:05
2294Amanda Hansson94Bredaryds SOK35:10
3296Agnes Leo94Bredaryds SOK36:00
4292Frida Danielsson93Vimmerby OK42:26
5297Angelica Jörnling93Eksjö SOK47:49
6293Malin Carlsson94Söders SOL Tyresö47:50
 
 
 
D14 (6)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1298Klara Elmblad98Bredaryds SOK38:51
2299Moa Hansson98Bredaryds SOK42:45
3300Emma Åkesson98IK Hakarpspojkarna47:39
4346Lovisa Lindqvist97OK Njudung56:18
 
302Emma Holmberg97Jönköpings OKFelst.
301Hilda Svensson98Nässjö OKej start
 
 
 
D12 (9)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1304Ella Palm00IK Hakarpspojkarna26:09
2303Kajsa Andersson00OK Orion27:57
3305Sofie Josefsson99Anderstorps OK29:31
4309Elise Josefsson99Anderstorps OK30:15
5308Irmalinn Nilsson00Härlövs IF37:35
6311Julia Wahlström00Tenhults SOK37:56
7310Viveka Bollmark00IF Hallby SOK39:58
8307Julia Thuresson00Burseryds IF42:57
9306Anna Hagstrand00Burseryds IF47:10
 
 
 
D10 (10)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1315Klara Andersson02OK Orion15:06
2320Ebba Lindman01Nässjö OK15:30
3314Linnea Skalberg01Bredaryds SOK17:15
4316Ebba Rosander02SOK Aneby21:16
5319Klara Hagstrand01Burseryds IF26:38
6312Selma Niemi02Emmaboda Verda OK29:32
7321Tilda Palm03IK Hakarpspojkarna44:35
 
313Maja Åkesson01IK Hakarpspojkarnaej start
318Evelina Jonason02SOK Anebyej start
317Alma Gustafsson02SOK Anebyej start
 
 
 
U2 (6)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1433Emma Eriksson02Annebergs GIF19:20
2471Måns Eriksson99Jönköpings OK19:47
3380Amy FrankBurseryds IF23:34
4403Hedvig SeverinssonBredaryds SOK24:04
5374Amanda Karmetun02OK Njudung24:54
6428Elsa Karlsson02Bredaryds SOK25:29
 
 
 
U1 (17)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1421Maria Björnlinger03IK Vista17:13
2407Albin HjellströmGränna-Bygdens OK17:36
3322Tilda Rosander04SOK Aneby17:47
4387Emma ÖggesjöForserums SOK18:11
5422Joel Björnlinger00IK Vista18:52
6370Frida Schiller05OK Njudung19:32
7389Josefine MaqtariForserums SOK19:50
8383Ellen Toll04OK Njudung20:07
9397Oscar HultgrenOK Njudung20:44
10445Erica Molin64Boxholm-Mjölby OL21:48
11388Oskar LindstedtForserums SOK22:50
12474Olle Karlsson70IK Hakarpspojkarna24:13
13378Wilhelm Karmetun06OK Njudung28:08
14472Emanuel JohanssonVaggeryds SOK34:11
 
323Elin Thunström02SOK AnebyFelst.
324Abel Meselu00Nässjö OKFelst.
325Emil Granath03IF Hallby SOKej start
 
 
 
Inskolning (7)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
447Bea NylanderMotala AIF OLGodk.
475Frida Karlsson74IK HakarpspojkarnaGodk.
479Lisa StåhlVaggeryds SOKGodk.
446Rebecka MolinBoxholm-Mjölby OLGodk.
359Tilda GunnarssonBredaryds SOKGodk.
415Alvin,Ellen Wigren77Lunds OKGodk.
432Martin Eriksson05Annebergs GIFGodk.
 
 
 
Öppen Motion 1 (5)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1408Monika HjellströmGränna-Bygdens OK27:39
2460Stina Anderjon93Växjö OK33:01
3457Yvonne EdströmOK Gisle39:39
4450Inga-Lill Fransson51SOK Aneby51:04
 
326Lena Thunström74SOK Anebyej start
 
 
 
Öppen Motion 2 (3)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1402Lena Fritzell63Anderstorps OK30:56
2393Harriet Scholz51IK Vista42:58
3394Margareta Wikström46Växjö AIS52:18
 
 
 
Öppen Motion 3 (18)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1418Maria PetterssonOK Njudung26:58
2476Agne PerssonTenhults SOK28:35
3354Moa Sågby00Jönköpings OK30:14
4367Albin Toll01OK Njudung30:28
5379Cecilia Karmetun75OK Njudung32:15
6327Claes Thunström61SOK Aneby32:53
7369Edvin Schiller67OK Njudung33:48
8Johan Rosander73SOK Aneby34:37
9430Elisabet Walfridsson65SOK Aneby35:45
10356Ann-Helene Trofast69Bredaryds SOK35:50
11410Mattias Sahlin67Nässjö OK36:01
12399Monica Alverslid55OK Stigen36:39
13382Anna Johansson92Laholms IF OK37:29
14390Sandra Davidsson75OK Bävern37:33
15444Mats Fridén79OK Gränsen38:28
16365Ingela Klintberg59Eksjö SOK38:51
17377Inger Johansson39Tenhults SOK57:23
 
417Barbro Nilsson44Alvesta SOKFelst.
 
 
 
Öppen Motion 4 (4)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1448Weine Gustavsson66IK Wallgårda38:14
2462Bram VerhagenNederländerna38:15
3352Johan Berkö72Anderstorps OK53:20
4406Christer FritzellAnderstorps OK55:45
 
 
 
Öppen Motion 5 (17)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1477Åsa Carlström71IK Hakarpspojkarna30:50
2435Bertil Carlsson59Jönköpings OK31:43
3396Christer RoslundSol Tranås32:39
4438Arne Lilja56Jönköpings OK33:43
5463Joacim Fransson56Anderstorps OK36:38
6449Sven-Olof Fransson49SOK Aneby36:57
7436Charlotta Porsö81IK Hakarpspojkarna37:52
8452Mats Svensson60Bredaryds SOK41:58
9442Ingela AnderssonOK Orion43:23
10329Johan Granath67IF Hallby SOK43:43
11412Carina LindqvistOK Njudung44:29
12411Sven-Åke Andertoft39Markaryds FK46:30
13351Lars JosefssonAnderstorps OK48:47
14434Anita Lilja60Jönköpings OK48:50
15404Johanna Åkesson88Nässjö OK52:14
15405Lovisa Elovsson91Nässjö OK52:14
17372Sofie Schiller75OK Njudung56:42
 
 
 
Öppen Motion 6 (11)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1459Eric Sandström86OK Stigen46:49
2360Mattias Gunnarsson73Bredaryds SOK47:41
3466Robin Öhrn90OK Bävern51:07
4465Mikael Öhrn65OK Bävern55:10
5464Mike Sandström91OK Stigen1:00:16
6429Lars KarlssonÖdeshögs SK1:00:31
7401Thomas Davidsson56OK Stigen1:04:57
8458Hans-Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:06:19
9400Maria Davidsson90OK Stigen1:07:17
10363Bernt Karlsson62Bredaryds SOK1:11:36
11427Martin Andersson70OK Skogsfalken1:14:22
 
 
 
Öppen Motion 7 (25)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1409Peter Sahlin66Nässjö OK22:46
2375Joakim Karmetun73OK Njudung23:41
3373Oskar PetterssonOK Njudung23:46
4364Fredrik Sturek66SOK Viljan24:51
5398Bo Hultgren65OK Njudung25:53
6371Magnus Schiller69OK Njudung25:57
7368Maria Sundberg72OK Njudung26:27
8461Marika Arvidsson93Växjö OK28:30
9431Eva Carlsson61Jönköpings OK32:08
10362Kenneth Gattmalm43Jönköpings OK32:28
11395Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna32:45
12467Rune Berg41Lunds OK32:52
13384Marina Johansson70OK Njudung32:53
14424Bo Johansson48OK Stigen33:11
15426Påhl RosbergOK Gisle34:04
16357Sven Olle Söderberg50OK Skogsfalken34:52
17425Arne JohanssonBredaryds SOK37:21
18385Björn DavidssonOK Bävern38:41
19478AnnaKarin PetersonVäxjö OK39:34
20386Rohnny Andersson48Forserums SOK40:27
21330Helen Nilsson66Härlövs IF43:40
22391Martin WigrenLunds OK48:48
23468Ann Klemming45OK Stigen56:06
24469Lars-Göran Klemming42OK Stigen59:51
25451Hans FalkVärend GN OL1:01:16
 
 
 
Öppen Motion 8 (22)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1381Magnus Månsson67Växjö OK30:24
2414Pontus LindqvistOK Njudung30:35
3413Niclas LindqvistOK Njudung34:53
4470Melker Eriksson68Jönköpings OK35:17
5392Ellinor Sterner91OK Kåre36:38
6355Maria Ling74Jönköpings OK37:44
7353Anders Vilander54Anderstorps OK37:52
8454Kenth Sjöberg57Bredaryds SOK38:39
9443Per Björnlinger66IK Vista38:42
10473Kristina Luarelii45IK Hakarpspojkarna39:00
11358Mats Lindgren69IF Hallby SOK39:20
12416Bengt Nilsson42Alvesta SOK40:21
13440Jesper Rundbäck69Eksjö SOK40:33
14437Andres Veide53Väsby OK41:17
15361Gunnar Wallin44Jönköpings OK42:27
16366Dennis Toll68OK Njudung42:38
17456Lars Ohlsson63FK Göingarna42:41
18441Mats HolmVäxjö OK44:51
19423Johan Björnlinger68IK Vista44:54
20439Malin Gustafsson86Eksjö SOK46:56
21453Christer Jansson55Bredaryds SOK49:54
 
376Benny Andersson66OK GisleFelst.
 
 
 
Öppen Motion 9 (3)
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1419Björn Karlsson81Halmstad OK48:58
2420Emil Alexandersson87Halmstad OK56:11
3455Staffan EdströmOK Gisle1:20:31