Bockadubbeln 2011 lördaglö 2011-08-13 16:08
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011

 
H80 (5)2,5 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
14Ingemar Lindström30Jönköpings OK30:58
21Nils Rågstedt30IS Kullen32:36
33Sven Andersson30OK Stigen33:02
42Gösta Lindblom28Ölmstads IS43:37
55Rune Lindgren31IK Hakarpspojkarna50:38
 
 
 
H75 (9)2,5 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
16Sven-Erik Lund34Anderstorps OK22:09
211Ragnar Collryd35Bredaryds SOK22:12
313Carleric Thiger34Linköpings AIK24:30
49Johan Jansson34Växjö OK25:52
510Tore Johansson34SOK Aneby26:42
68Lars-Erik Malmqvist32Växjö OK27:43
714Bengt-Åke Borgemo34SOK Viljan32:12
87Ramon Berger33Motala AIF OL32:46
912Allan Håkansson33SOK Viljan46:16
 
 
 
H70 (21)2,5 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
133Bo Wadensjö38FK Finn21:26
221Göran Karlsson38OK Bävern22:01
318Rune Gunnarsson41Nässjö OK22:05
425Alf Olsson41Forserums SOK22:17
535Sören Bråhn38Jönköpings OK22:28
632Rune Ahlander38Jönköpings OK23:43
726Per Larsson36Jönköpings OK23:54
815Torgny Jonsson41Växjö AIS23:58
924Lars-Göran Björnlinger38IK Vista24:20
1022Göran Thour40Värend GN OL25:17
1119Mats Birgersson37Forserums SOK26:10
1231Nils-Åke Nilsson40Härlövs IF26:16
1329Allan Sunnergren40Hjärnarps GH OL26:25
1420Bo Carlström41Jönköpings OK26:43
1534Lennart Kammenhed37Jönköpings OK29:00
1630Sven Olof Fransson39OK Stigen29:46
1716Gunnar Dahl37Växjö OK31:17
1827Curt Tillman40Linköpings OK35:25
1928John-Erik Eriksson39Jönköpings OK42:17
2017Arne Hedenfeldt41Anderstorps OK43:30
 
23Gunnar Grönkvist39Bottnaryds IFFelst.
 
 
 
H65 (20)2,8 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
154Bengt Bergman44Lunds OK20:18
240Nils Karlsson45Växjö AIS20:56
346Ingemar Magnusson46Boxholm-Mjölby OL22:14
451Roland Sandahl44Annebergs GIF22:21
539Waste Byström43OK Virdarna23:43
638Stellan Ahnström45Forserums SOK24:31
737Stig Karlsmo43IK Hakarpspojkarna25:08
850Krister Sandblad42Växjö OK25:14
944Jan Andersson45Emmaboda Verda OK25:45
1053Jan Hansson45Lunds OK26:21
1147Bo Andreasson46OK Reftele27:24
12373Gunnar Andersson44IK Vista28:05
1342Jan Påhlstorp46Emmaboda Verda OK31:01
1441Lars Fransson42Bottnaryds IF31:19
1552Göran Karlsson46SOK Aneby34:00
1648Nils-Gustav Blomqvist42Annebergs GIF35:24
1745John-Erik Bergstrand42Värend GN OL35:36
1843Ingemar Erlandsson42Växjö OK39:07
 
36Kennet Ivehag43Främmestads IKFelst.
49Björn Linnersjö42OK Orionej start
 
 
 
H60 (25)2,9 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
162Stig Gustafsson51Bredaryds SOK16:29
263Lars-Erik Spaak51Eksjö SOK19:15
3383Kent Kardell50Ljungskile FK20:00
464Kjell Martinsson49OK Tranan20:12
576Bo Turesson47OK Bävern20:38
656Ronny Hjalmarsson47Emmaboda Verda OK20:40
773Björn Palm51Lessebo OK21:18
875Anders Montelius47Boxholm-Mjölby OL22:24
967Lennart Barkestam49IK Hakarpspojkarna22:31
1061Staffan Dittmer48IK Hakarpspojkarna22:40
1166Hans Svenson49SOK Viljan23:51
1278Bengt Elmersson50Värend GN OL24:23
1357Jörgen Fransson47Emmaboda Verda OK24:28
1469Lars-Åke Sjökvist47Värend GN OL25:16
1558Sven Olle Söderberg50OK Skogsfalken25:30
1660Bengt Ståhl47Hjärnarps GH OL25:51
1759Stig Johansson48Bredaryds SOK26:00
1872Klas Björk50IK Hakarpspojkarna28:19
1965Eric Tenland47Stigmännen Karlshamns OK29:15
2055Leif Alfredsson47Växjö AIS31:33
2174Göran Larsson48OK Kompassen32:54
2268Sven-Olof Fransson49SOK Aneby34:38
2371Kenneth Lindblom48Växjö OK35:06
2470Dag Lewis-Jonsson48Helsingborgs SOK36:24
 
77Anders Stenback48Bromma-Vällingby SOKej start
 
 
 
H55 (16)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
190Kurt Svensson56IK Hakarpspojkarna16:43
288Per Lindgren54IK Hakarpspojkarna18:28
382Per Nilsson55Stigmännen Karlshamns OK19:59
4381Göran Carnander53IK Hakarpspojkarna20:09
586Roger Thörn55OK Vilse 8720:19
689Svante Bjurgren56IK Hakarpspojkarna20:43
785Kjell Nero54Nässjö OK20:47
884Stefan Håmås52IK Hakarpspojkarna22:09
983Kennet Sandström54OK Stigen22:22
1093Torgny Ottosson54OK Torfinn23:02
1180Peter Englund52IFK Sävsjö23:21
1291Göran Svenson52SOK Viljan23:34
1379Jan-Olof Eriksson55Annebergs GIF24:38
1492Rainer Scholz52IK Vista24:42
1581Hans Trofast52Tenhults SOK27:04
 
87Lenn Aronsson55Linköpings OKFelst.
 
 
 
H50 (16)3,3 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1106Arto Blomdahl60IK Hakarpspojkarna21:23
2101Mikael Johansson57OK Gisle21:36
397Åke Jönsson57Tormestorps IF21:48
4102Tommy Ljungdahl60IK Hakarpspojkarna22:15
598Lars-Gunnar Nilsson59Eksjö SOK22:39
694Jan Karlsson59Växjö OK24:20
795Håkan Sandstedt60Eksjö SOK24:39
8105Bengt Petersson57IK Hakarpspojkarna26:03
9103Gunnar Gustavsson60OK Reftele26:21
10107Nils-Gunnar Pettersson56OK Reftele32:06
1196Bengt Schmeling59OK Roxen32:10
12100Stefan Karlsson58OK Älme34:24
13104Benny Johansson61OK Reftele41:52
1499Anders Thorstensson59IK Hakarpspojkarna43:55
15109Jonas Thidell57IK Hakarpspojkarna45:22
16108Per-Olaf Keitsch58IK Hakarpspojkarna47:43
 
 
 
H45 (27)4,1 km 0 Hm15 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1125Joel Rydström65FK Finn24:27
2116Stefan Lund62OK Orinto25:45
3113Bengt Andersson62IK Hakarpspojkarna26:10
4111Håkan Svensson63IK Vista26:50
5128Stefan Olofsson62OK Gisle26:55
6376Magnus Abrahamsson65Hylte OK27:01
7124Peter Sahlin66Nässjö OK27:37
8134Tomas Karlsson62OK Njudung28:52
9129Micael Elmblad65Bredaryds SOK28:53
10118Magnus Porle64Växjö OK29:41
11114Stefan Eriksson66IK Hakarpspojkarna29:55
12132Conny Simonsson63Gränna-Bygdens OK30:09
13122Lars-Olof Lundquist63Nybro OK30:10
14120Fredrik Sturek66SOK Viljan31:29
15112Ola Allvin64IK Hakarpspojkarna31:55
16135Per Johansson66OK Reftele31:56
17123Anders Kristoffersson65Anderstorps OK32:05
18121Sven Nilsson63IK Vista32:13
19130Stefan Spetz65Ulricehamns OK32:21
20131Lennart Holst64Nässjö OK32:37
21126Pontus Löfström66Jönköpings OK35:03
22110Ola Olsson62IK Hakarpspojkarna35:15
23117Anders Sjöberg65OK Reftele35:27
23127Mats Andersson64OK Orion35:27
25115Stefan Lindström64Bredaryds SOK37:02
26119Philip Hjellström66Gränna-Bygdens OK38:14
27133Gustaf Torenstam62Emmaboda Verda OK43:04
 
 
 
H40 (19)4,2 km 0 Hm15 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1140Bengt Öhlund70IK Hakarpspojkarna25:33
2150Tommy Ask68Jönköpings OK25:35
3143Dennis Persson69Växjö OK25:40
4139Matti Envall68IK Hakarpspojkarna28:34
5153Martin Andersson70OK Skogsfalken29:45
6154Christian Eriksson71Linköpings OK30:13
7151Rickard Danielsson69Vimmerby OK31:05
8137Christer Lilja67OK Stigen31:28
9147Peter Svensson70OK Reftele32:12
10141Daniel Bjärsvik71IK Hakarpspojkarna32:55
11142Geir Inge Folkestad68Anderstorps OK33:31
12149Tomas Pettersson71OK Reftele33:34
13138Jesper Rundbäck69Eksjö SOK34:31
14136Hans Johansson69OK Reftele34:59
15144Björn Nilsson69Härlövs IF35:50
16148Ola Samuelsson71OK Vivill35:53
17152Atakilte Beyene71Nässjö OK36:38
18145Johan Granath67IF Hallby SOK41:16
 
146Magnus Claesson71Jönköpings OKej start
 
 
 
H35 (4)4,0 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1155Christian Enberg74Linköpings OK27:46
2156Fredrik Björkman72OK Reftele32:58
3157Tobias Bonnevier76FK Finn33:45
4369Roger Bolin74FK Finn41:34
 
 
 
H21 (42)5,1 km 0 Hm18 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1159Håkan Öhlund73IK Hakarpspojkarna28:12
2182Erik Martinsson83Linköpings OK28:50
3179Peter Arnesson80Ulricehamns OK29:46
4195Oscar Vångell89Ärla IF30:04
5188Björn Andersson67Jönköpings OK30:14
6196Fredrik Rosén78Jönköpings OK30:37
7170Andreas Samuelsson78OK Reftele31:42
8365Fredrik Johansson88Bredaryds SOK31:47
9173Fredrik Lindgren83IK Hakarpspojkarna32:04
10164Per Lenander77Växjö OK32:20
11177Jon Petersson81IK Hakarpspojkarna32:26
12189Martin Söderberg76OK Skogsfalken32:32
13187Peter Thelin67Bredaryds SOK32:36
14368Lucian Semeniuc81FK Finn33:37
15184Patrik Johansson87Kexholms SK34:04
16364Tony Larsson71OK Skogsfalken34:36
17185Gustav Sandstedt94Eksjö SOK34:41
18194Anton Persson94Markaryds FK34:47
19180Hans Lundgren68IK Hakarpspojkarna34:59
20174Pontus Johansson90Växjö OK35:59
20165Måns Faxén76Växjö OK35:59
22186Erik Helander68OK Roxen36:15
23169Torbjörn Johansson68Bredaryds SOK36:32
24172Henric Johnsson82Bredaryds SOK36:42
25192Mikael Trofast78Jönköpings OK36:58
26162Fredrik Svensson71Jönköpings OK37:26
27160Tomas Johansson73Jönköpings OK37:56
28163Klas Friborg68Jönköpings OK38:08
29190Albin Sigby91IK Vista38:11
30166Per Hult81Bredaryds SOK39:33
31161Magnus Hakeman68IK Hakarpspojkarna40:15
32167Martin Hammarlund81Motala AIF OL40:20
33181Joakim Magnusson90OK Reftele44:15
34158Oskar Nilsson88OK Stigen45:27
35171Magnus Fransson77SOK Aneby45:54
36183Jörgen Magnusson92OK Reftele48:23
37193Eric Sandström86OK Stigen48:26
38176Torgny Lindström73Ronneby OK1:09:45
 
168Peter Waldenström79Jönköpings OKFelst.
178Niklas Alvaeus73Jönköpings OKFelst.
175Kärlis Dislers89IK Hakarpspojkarnaej start
191Stefan Sandahl72IK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
H16 (6)3,4 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1198Simon Runefors97Växjö OK31:02
2201Markus Nordmark96Nässjö OK31:12
3197Johan Löfström95Jönköpings OK32:38
4200Erik Holmberg95Jönköpings OK34:36
5199Daniel Sahlin96Nässjö OK37:40
6202Andreas Karlsson96Emmaboda Verda OK39:00
 
 
 
H12 (12)2,6 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1203Filip Trofast99Bredaryds SOK16:32
2374Arvid Önsten00IK Vista20:33
3210Albin Alsiö99Falköpings AIK OK21:31
4211Emil Karlsson99Hestra IF22:09
5204Anton Karlsson99Emmaboda Verda OK23:38
6208Adam Löfström99Jönköpings OK25:12
7382Jakob Ingström00Bottnaryds IF27:26
8209Benjamin Sturek99SOK Viljan28:06
9212Vincent Nilsson00IK Vista28:40
10207Gustav Hjellström99Gränna-Bygdens OK29:00
11206Hampus Lindman99Nässjö OK29:23
12205Simon Svensson99OK Reftele47:59
 
 
 
H10 (9)2,3 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1217Axel Elmblad02Bredaryds SOK14:56
2216Josef Helander01OK Roxen16:59
3213Anton Gunnarsson02Bredaryds SOK17:14
4215Emil Öhlund01IK Hakarpspojkarna17:35
5214Gustav Classon01OK Stigen20:37
6221Erik Granath01IF Hallby SOK25:58
7375albin eliasson02Tenhults SOK38:06
8218David Nero01Nässjö OK42:31
 
220Kalle Öhlund05IK HakarpspojkarnaFelst.
 
 
 
D75 (3)2,4 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1223Bernice Antonsson32FK Friskus-Varberg31:32
2224Laila Malmqvist35Växjö OK35:14
3222Siv Stark Gustafsson33OK Reftele55:50
 
 
 
D70 (5)2,4 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1225Anna-Cajsa Eriksson40Jönköpings OK26:11
2227Ann-Marie Birgersson41Forserums SOK27:58
3226Ann-Britt Björnlinger40IK Vista30:54
4228Gudrun Thiger37Linköpings AIK36:09
5384Ejvor Cederling41Växjö AIS43:44
 
 
 
D65 (9)2,4 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1234Helen Andertoft42Markaryds FK22:11
2237Berit Ivehag44Främmestads IK23:45
3232Solbritt Gustafsson45OK Virdarna28:00
4233Berit Byström43OK Virdarna32:01
5231May-Sofie Olsson45Forserums SOK32:20
6235Karin Claesson43Jönköpings OK33:10
7229Eva Bergstrand43Värend GN OL33:53
8236Kerstin Gunnarsson44Nässjö OK40:13
9230Gerd Wallin45Jönköpings OK40:57
 
 
 
D60 (11)2,8 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1240Lena Söderberg51OK Skogsfalken24:21
2243Gun-Britt Fransson48Emmaboda Verda OK24:33
3244Britt-Mari Karlsson48Växjö OK25:53
4242Lena Barkestam48IK Hakarpspojkarna26:40
5246Monica Påhlstorp47Emmaboda Verda OK26:57
6238Agneta Granström51SOK Aneby27:00
7245Åsa Ståhl50Hjärnarps GH OL30:31
8239Monica Bråhn47Jönköpings OK34:00
9241Karin Larsson50OK Kompassen39:04
10247Gunilla Holst47Bottnaryds IF43:39
11372Sinikka Kukkohovi49Anderstorps OK54:20
 
 
 
D55 (8)2,8 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1251Anna-Karin Argus-Johansson54Sol Tranås21:53
2255Susanne Dittmer54IK Hakarpspojkarna22:14
3250Inger Englund55IFK Sävsjö22:39
4254Anne Johansson55OK Tranan25:57
5249Gun Henriksson53Eksjö SOK26:06
6253Kerstin Hjalmarsson52Emmaboda Verda OK26:33
7248Inger Gustafsson53OK Gisle29:59
8252Monica Martinsson54OK Tranan30:55
 
 
 
D50 (14)2,9 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1268Monica Henriksson59Eksjö SOK21:52
2264Lisel Arvidsson61Växjö OK21:56
3385Ann Svärm57OK Gisle23:31
4267Lena Runesson59OK Vivill24:19
5261Agneta Erfors59OK Torfinn24:24
6259Charlotte Lundquist61Nybro OK24:53
7260Britt Thörn58OK Vilse 8725:32
8257Mariann Johansson61Kexholms SK25:50
9262Mona Palm57Lessebo OK26:33
10256Ann Brenander61SOK Viljan28:15
11266Berit Runefors58Växjö OK30:40
12258Birgitta Nilsson57Stigmännen Karlshamns OK31:24
13263Gunilla Sandström58OK Stigen31:40
14265Eva Tollstern61Växjö AIS32:27
 
 
 
D45 (20)2,8 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1277Hillevi Eriksson64IF Hallby SOK20:01
2271Maritha Henriksson63Eksjö SOK20:18
3278Helena Lindman65Nässjö OK20:35
4270Ingrid Johansson64Laholms IF OK20:59
4274Anna Dolk63Jönköpings OK20:59
6282Karin Öhlin65SOK Aneby21:15
7286Charlott Lilja66OK Stigen22:10
8276Åsa Alsiö65Falköpings AIK OK22:45
9273Anneli Carlsson66FK Finn22:48
10371Camilla Eklöf63Annebergs GIF23:30
11285Åsa Flink-Svensson66Nässjö OK24:20
12269Kati Németh61Stigmännen Karlshamns OK24:46
13275Carina Rosén Eriksson63Annebergs GIF25:13
14284Susann Berntsson64OK Reftele27:39
15283Heléne Svensson64IK Vista28:22
16279Ann-Kristin Spetz65Ulricehamns OK30:11
17366Maria Sturesson62Anderstorps OK32:06
18280Helena Johansson63OK Gisle33:41
19272Katarina Westin63Bredaryds SOK35:04
20281Karin Helmius61OK Reftele35:31
 
 
 
D40 (8)3,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1294Malin Classon71OK Stigen26:54
2293Veronica Adolfsson71Anderstorps OK27:05
3292Cecilia Rönnfjärd71OK Skogsfalken29:37
4291Maria Holmberg68Jönköpings OK31:24
5289Anna Nero Nordmark68Nässjö OK31:33
6288Helene Löfström69Jönköpings OK34:08
7287Maria Folkestad71Anderstorps OK34:23
8290Åsa Carlström71IK Hakarpspojkarna40:29
 
 
 
D35 (4)3,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1295Eva Öhlund74IK Hakarpspojkarna22:01
2380Malin Holmqvist72IK Hakarpspojkarna25:59
3297Kristina Areskoug Josefsson73Anderstorps OK33:06
4296Helena S Sandahl75IK Hakarpspojkarna33:39
 
 
 
D21 (20)4,0 km 0 Hm14 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1304Johanna Jonsson86IK Hakarpspojkarna25:18
2305Malin Sand87IK Hakarpspojkarna28:46
3298Anna Envall71IK Hakarpspojkarna29:24
4309Sara Helander81Domnarvets GOIF29:46
5377Lina Sandström89OK Stigen31:11
6301Jenny Martinsson77OK Tranan31:13
7314Anna-Maria Roubert90Umeå OK31:47
8311Katarina Lindén79Växjö OK31:56
9306Sarah Lindström77Ronneby OK32:16
10299Linda Jansson87IK Hakarpspojkarna32:59
11316Therese Barje79Jönköpings OK34:42
12303Emma Faxén80Växjö OK35:10
13313Åsa Lindström90Bredaryds SOK35:43
14312Annika Wigren77Lunds OK37:53
15308Lisa Lindström90Bredaryds SOK38:04
16315Stina Sterner82Linköpings OK38:23
17302Elin Carlsson87IFK Lidingös Skid o OK39:48
18300Anna-Karin Claesson86OK Skogshjortarna40:33
19307Evi Jüni84Eksjö SOK51:00
 
310Maria Thelin74Jönköpings OKej start
 
 
 
D20 (3)3,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1317Julia Lundquist92Nybro OK27:00
2319Isabell Josefsson92OK Reftele32:29
3318Emma Brenander91SOK Viljan32:51
 
 
 
D18 (4)3,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1320Frida Danielsson93Vimmerby OK27:31
2323Elin Dolk94Jönköpings OK31:58
3321Angelica Jörnling93Eksjö SOK32:48
4322Sofia Brenander93SOK Viljan35:01
 
 
 
D16 (2)3,0 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1325Malin Lilja95OK Stigen28:42
2324Ida Nordberg96OK Tranan39:16
 
 
 
D14 (3)2,8 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1327Klara Elmblad98Bredaryds SOK23:38
2328Hilda Svensson98Nässjö OK26:45
3326Emma Holmberg97Jönköpings OK38:44
 
 
 
D12 (6)2,6 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1331Betty Ottosson00OK Torfinn29:53
2329Irmalinn Nilsson00Härlövs IF31:21
3330Anna Jönsson99Tormestorps IF31:52
4333Elise Josefsson99Anderstorps OK37:31
5334Sofie Josefsson99Anderstorps OK38:56
6332Kajsa Andersson00OK Orion45:17
 
 
 
D10 (12)2,3 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1336Klara Andersson02OK Orion16:25
1337Ebba Lindman01Nässjö OK16:25
3338Linnea Skalberg01Bredaryds SOK16:31
4342Maja Porle01Växjö OK16:41
5378Alma Holmqvist Johansson01IK Hakarpspojkarna20:07
6335Ebba Rosander02SOK Aneby22:11
7379Hilda Holmqvist Johansson02IK Hakarpspojkarna22:24
8340Moa Alsiö01Falköpings AIK OK22:50
9339Alma Gustafsson02SOK Aneby25:14
10341Clara Samuelsson02OK Vivill30:25
11344Olivia Asp02IFK Göteborg39:11
12343Kajsa Ward01OK Vivill40:36
 
 
 
U2 (16)2,3 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1345Mattias Öhlund03IK Hakarpspojkarna19:55
2433Rasmus JohanssonOK Stigen20:04
3446Hanna StavåsBredaryds SOK20:44
4456Emma Eriksson02Annebergs GIF21:02
5486Albin Brink01Markaryds FK22:04
6455Felix Abrahamsson02Hylte OK22:48
7219Melvin Nilsson02Härlövs IF23:44
8391Olle Lundgren02IK Hakarpspojkarna26:37
9442Elsa Karlsson02Bredaryds SOK27:16
10485Mathilda Westlund02Jönköpings OK29:49
11461Olivia Laurelii43IK Hakarpspojkarna32:53
11462Filippa Laurelii45IK Hakarpspojkarna32:53
13346Eddy Theorin99OK Reftele32:59
14410Anna Svensson02Tenhults SOK34:33
15392Hugo MattssonEksjö SOK40:11
 
400Klara HöglundEksjö SOKFelst.
 
 
 
U1 (16)2,3 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1473Sophia Skaar03Jönköpings OK18:10
2354Tilda Rosander04SOK Aneby28:17
3454Albin HjellströmGränna-Bygdens OK28:42
4351Elin Thunström02SOK Aneby28:48
5405Gustav Johansson99Jönköpings OK30:32
6352Albin Samuelsson04OK Vivill31:20
7349Hanna Alsiö04Falköpings AIK OK31:42
8353Abel Meselu00Nässjö OK31:50
9355Emil Granath03IF Hallby SOK31:55
10407Hanna Löfström03Jönköpings OK32:05
11480Sofia Karlsson02Hestra IF33:23
12471Majken FolkestadAnderstorps OK38:22
13483Ture AdolfssonAnderstorps OK38:32
 
348Malte Nilsson03IK Vistaej start
347Wilma Theorin02OK Refteleej start
350Ellen Svensson03OK Refteleej start
 
 
 
Inskolning (8)1,6 km 0 Hm7 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
447Linnéa Classon04OK StigenGodk.
436Sofie Helander43OK RoxenGodk.
457Isak MattsonVaggeryds SOKGodk.
453Martin Eriksson05Annebergs GIFGodk.
387Tilda GunnarssonBredaryds SOKGodk.
356Oskar Ward06OK VivillGodk.
421Mira ÖhlundIK HakarpspojkarnaGodk.
418Linda SahlinNässjö OKGodk.
 
 
 
Öppen Motion 1 (8)2,6 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1492Bram VerhagenNederländerna18:33
2448Jim Sandström97OK Stigen24:34
3435Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK25:13
4441Benny NilssonForserums SOK28:12
5427Adam Karlsson60Emmaboda Verda OK37:59
6430Kerstin JönssonSkillingaryds FK51:10
 
402Eva JanssonOK ÄlmeFelst.
357Lena Thunström74SOK Anebyej start
 
 
 
Öppen Motion 3 (16)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1449Johan Sandström91OK Stigen26:22
2475Anton Domby96OK Stigen28:00
3452Monica Alverslid55OK Stigen29:50
4438Hans Söderström43OK Stigen30:47
5367Johan Rosander73SOK Aneby33:05
6398Johan Berkö72Anderstorps OK33:56
7358Claes Thunström61SOK Aneby34:10
8428Anna Johansson92Laholms IF OK34:47
9397Mats Fridén79OK Gränsen35:34
10472Barbro Nilsson44Alvesta SOK38:19
11359Annelie Ward69OK Vivill40:34
12478Gunilla Andersson70Hestra IF41:25
13403Margareta Wikström46Växjö AIS45:41
14432Sandra Davidsson75OK Bävern57:01
 
419Mattias SahlinNässjö OKFelst.
476Rosita Karlsson45Växjö AISFelst.
 
 
 
Öppen Motion 5 (25)2,9 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1466Ulf TyrénAnderstorps OK16:59
2386Mattias Gunnarsson73Bredaryds SOK20:51
3444Ulf Arvidsson60Växjö OK23:11
4370Oliver Karmetun97OK Bävern23:41
5481Hans-Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK26:19
6361Mikael Ward67OK Vivill26:25
7440Rolf NilssonForserums SOK30:45
8494Sven-Gunnar ThorssonOK Gisle34:16
9458Anette Nordberg68OK Tranan35:01
10424Carina Thidell58IK Hakarpspojkarna35:28
11401Pelle Höglund72Eksjö SOK35:46
12443Joel BäckströmSkillingaryds FK36:18
13409Ingela AnderssonOK Orion36:39
14431Björn DavidssonOK Bävern36:47
15396Matilda Andersson90OK Gisle37:24
16429Charlotta Porsö81IK Hakarpspojkarna39:03
17414Karin KvarnströmJönköpings OK40:38
18413Boine Kvarnström58Jönköpings OK40:41
19459Bo Eklöf50IK Hakarpspojkarna40:50
20408Carolina Önsten61IK Vista41:04
21490Anita Lilja60Jönköpings OK46:14
22415Tomas BillesandMullsjö SOK47:11
23417Veronica Sahlin67Nässjö OK1:07:32
24389Stig Svensson37OK Virdarna1:19:46
 
394Lise-Lotte MattssonEksjö SOKFelst.
 
 
 
Öppen Motion 7 (28)3,0 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1393Lasse Janson77Eksjö SOK17:36
2489Thomas Albinsson52Bredaryds SOK19:54
3434Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen22:14
4416Ulf PerssonBottnaryds IF22:20
5467Magnus JuvenOK Tranan23:20
6479Harald Henriksson45Lekeryd-Svarttorps SK24:38
7470Bengt Nilsson42Alvesta SOK24:56
8412Jan Eliasson63Tenhults SOK26:11
9487Ellen Albinsson87Bredaryds SOK26:30
10425Göran Klemming72OK Stigen28:01
11423Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna28:30
12422Charlotte Josefsson79OK Vivill28:44
13390Bernt Karlsson62Bredaryds SOK30:03
14451Sven-Åke Andertoft39Markaryds FK30:44
15468Mikael JohanssonOK Tranan30:54
16439Bo Ybe57OK Stigen31:41
17406Karin Lindqvist77Ronneby OK32:24
18426Bo Johansson48OK Stigen32:53
19450Göran Holmberg37Markaryds FK33:04
20491Arne Lilja56Jönköpings OK33:35
21460Jan Nordberg70OK Tranan35:44
22477Per LeanderssonOK Isaberg38:21
23388Kennerth Gustafsson40OK Virdarna41:56
24399Martin WigrenLunds OK42:23
25362Helen Nilsson66Härlövs IF43:28
26420Margareta Eliasson67Tenhults SOK48:39
27464Eva-Lena Falk58Värend GN OL52:38
28463Hans FalkVärend GN OL52:44
 
 
 
Öppen Motion 8 (13)5,1 km 0 Hm18 K
PlStartnrNamnÅrKlubbTid
1465Rickard AronssonOK Gisle34:24
2469Mats WindstedtSkillingaryds FK38:45
3445Håkan Johansson68IK Hakarpspojkarna40:31
4404Marcus Josefsson79OK Vivill41:14
5488Emil Ericsson86Bredaryds SOK43:04
6474Peter Domby63OK Stigen45:48
7363Magnus Classon71OK Stigen46:31
8411Erik van der Meiden86Bottnaryds IF47:40
9484Lotta Lidman Almqvist61Västerviks OK52:19
10482Thomas Almqvist56Västerviks OK52:28
11437Ola Gustafsson02SOK Aneby53:27
12395Arne Svärm54OK Gisle57:08
13493Bo-Gunnar Josefsson53Nässjö OK1:10:20